Washingtonban mindenkinek világos, ki az a Tóni.

A magyar kormány is áldozatául esett a távozó Biden-adminisztráció alig leplezett tisztogatásának, és ezzel próbára tette Trump és Orbán barátságát. Arról a szankciós listáról ugyanis nem könnyű lekerülni, amelyre az Egyesült Államok Pénzügyminisztériuma korrupció miatt feltette Rogán Antalt.
Rogán-Szendrei Cecília Ágnes most valószínűleg megbánja, hogy tavaly novemberben, amikor felvette második férje nevét, nem mondott búcsút a Rogán névnek. 2025. február 7-étől ugyanis ezzel a névvel szerepel egy európai uniós tagállam minisztere az Egyesült Államok szankciós listáján. Az amerikai Pénzügyminisztérium Külföldi Vagyonellenőrzési Hivatala (OFAC) "különlegesen kijelölt állampolgárok és blokkolt személyek" kategóriájába sorolta Rogán Antalt, a Miniszterelnöki Kabinet vezetőjét, a "magyarországi korrupcióban való részvétele miatt". Ennek következményeként zárolták a miniszter minden, az Egyesült Államok területén vagy amerikai állampolgárok birtokában lévő vagyonát, amelyek mostantól amerikai ellenőrzés alatt állnak.
A korrupció, amely a Fidesz politikai stratégiájának alapját képezi, az elmúlt négy év során Washingtonban is egyre inkább elismert tényezővé vált, különösen Lánczi András, az Orbán-rezsim egyik ideológiai vezetője által. David Pressman, a Biden-adminisztráció nagykövete, folyamatosan rámutatott a demokratikus intézmények gyengítésére és a szövetségi rendszer meggyalázására. Az amerikai intézkedések mostani lépései révén mélyen behatoltak a rendszerbe, hiszen Rogán Antal nem csupán a hatalmas, százmilliárdokat felemésztő propagandagépezet irányítója, hanem a titkosszolgálatok felügyeletéért felelős miniszter is, ami különösen aggasztó egy korrupcióval terhelt politikai környezetben. Ebből adódóan Rogán a második legnagyobb befolyással bír a rezsimben, közvetlenül a miniszterelnök után. Az amerikaiak célja, hogy megszabaduljanak tőle, akárcsak azoktól, akik pozícióikat arra használják, hogy saját magukat és barátaikat gazdagítsák, miközben országuk és honfitársaik érdekeit háttérbe szorítják, ahogyan azt az amerikai Pénzügyminisztérium pénzügyi hírszerzéséért felelős helyettes államtitkára is megfogalmazta.
Washingtonból nézve a választásra való ráesés mögött az is állhat, hogy Rogán Antal kulcsszereplője a kínai kapcsolatoknak, amelyek a Putyin-barát politikai irányvonal mellett szintén sértik az Egyesült Államok érdekeit. Rogán nem csupán a letelepedési kötvényprogramok irányításával és kiaknázásával hozott be Magyarországra olyan orosz és kínai személyeket, akik veszélyeztetik az amerikai nemzetbiztonságot, hanem - ahogyan azt már többször is megfigyelték - nem ügyelt arra, hogy a titkosszolgálatok figyelmeztetéseit komolyan vegye, ezáltal nem zárta ki a szövetségi rendszert fenyegető elemeket hazánk területéről. Kertész Balázs, Rogán ügyvéd barátja üzleti körei között található az a vállalatcsoport is, amely Kínában különféle projektekről tárgyal, kezdve a kínai vegyi raktárak soroksári telepítésétől egészen a kínai vasúti járművek magyarországi gyártásáig.