Az Országos Kereskedelmi Szövetség alaposan tanulmányozza az árrésstop bevezetésének potenciális következményeit.

A kormány által tervezett árszabályozó intézkedésekkel kapcsolatos jogszabály megjelenése után az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) megvizsgálja a rendelkezések betartásához szükséges vállalati kötelezettségeket, valamint az intézkedés várható üzleti, pénzügyi hatását - közölte az OKSZ az MTI-vel kedden.
Az árszabályozó intézkedésekkel kapcsolatban az OKSZ kifejtette, hogy a versenyalapú árképzés kulcsszerepet játszik a fogyasztók vásárlóerejének megőrzésében és növelésében, továbbá hozzájárul az inflációs célok megvalósításához.
"Ha árréskorlátozást vezetnek be, annak az inflációra gyakorolt hatása csak akkor érvényesülhet, ha az intézkedés kiterjed az élelmiszerellátási lánc minden résztvevőjére, és a terheket ezek a résztvevők közösen osztják meg" – áll a közleményben.
A februári inflációs adatok 5,3%-ot mutattak, míg az élelmiszerek ára 7,1%-kal emelkedett. Orbán Viktor miniszterelnök március 11-én bejelentette, hogy a kormány harminc alapvető élelmiszer árát szabályozni fogja. Az érintett termékek listája lapunkhoz eljutott. Az intézkedés részleteiről Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert kérdeztük. A kormány lépéseire az ellenzéki pártok is reagáltak, számos vélemény és kritika érkezett.
Kozák Tamás, az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) főtitkára az Indexnek arról beszélt, hogy a kiskereskedelmi árrés limitálása komoly kihívás elé állítja a szektort. A szakértő szerint arra azonban nincs válasz, mi történik, ha a beszállítók mégis emelik áraikat.