Szájer kijelentette: az a ház bizony nem rendelkezett ereszszel.

Szájer József, aki négy évvel ezelőtt, viharos események közepette hagyta el a politikai színteret, most egy nagyinterjú keretében tért vissza a független nyilvánosságba, amelyet a Telexnek adott.
Az interjú nyitányában világossá válik, hogy Szájer annyira megviselte a brüsszeli melegorgia utáni elbocsátásának emléke, hogy a nemrégiben megjelent politikai memoárkötetén Orbán Viktor idézetének egy jelentős részletét választotta mottónak, amely gyakorlatilag a Fideszből való kizárását jelképezi.
Szájer szerint Orbán akkori beszédének középpontjában az a kijelentés állt, amely a kötet borítóján is megjelent: "Harmincéves munkáját nem fogjuk elfelejteni." Ugyanakkor fontos megjegyezni, hogy ez a mondat egy hosszabb gondolat része volt, amely így folytatódott: "de cselekedete nem elfogadható, és nem védhető." Ezt megelőzően pedig elhangzott, hogy "Amit (...) tett, az a mi politikai közösségünk értékrendjébe nem fér bele."
Arra a kérdésre, hogy nem érzi-e magát felelősnek abban, hogy ilyen homofób a Fidesz politikai rendszere és nem lett volna-e jobb másféle rendszert építeni, Szájer önmagát "szabadságharcosnak" nevezi, aki 1990-ben is amellett állt, hogy Magyarországon mindenki szabadon élhesse a magánéletét. A meleg expolitikus szerint nem ő a képmutató, hanem az az "elképesztően zajos műfelháborodás", amit a botránya során tapasztalt.
Szájer úgy érzi, hogy olyan mém készült róla, ami szerint
Persze, szívesen átfogalmazom! Íme egy egyedibb változat: "Az ő véleménye szerint..."
Az expolitikus véleménye szerint Magyarországon nem létezik homofób rendszer; itt "mindenki szabadon élhet, és a magánéletét tiszteletben tartják. Kivéve talán az enyémet." Azonban érdemes megkérdőjelezni, hogy mennyire valós ez a szabad élet, hiszen sokan érzik úgy, hogy a társadalmi normák és előítéletek még mindig akadályozzák őket a teljes önkifejezésben.
A diskurzus alatt Szájer többször is hangsúlyozza, hogy "nem szeretné kifejteni" az őszinte álláspontját bizonyos kérdésekről. Ilyen például az a véleménye, amely az alkotmánykiegészítésre vonatkozik, amelyben kijelentik, hogy az anya nő, míg az apa férfi.
Szájer úgy véli, hogy 2020-ban nem értesítették a Fidesz berkein belül arról, hogy a választási kampány középpontjában a homofób narratíva fog állni. Elmondása szerint a kampánnyal kapcsolatosan nem osztotta meg senkivel az aggályait, mivel úgy érezte, hogy ez nem az ő felelőssége.
Szájer 2020 óta nem tapasztalt olyan helyzetet Magyarországon, ahol bárki akadályozva lenne abban, hogy szabadon élje az életét. Véleménye szerint a magyar állam nem lép a tinédzserek magánszférájának határai fölé azzal, hogy megtiltja számukra a szexuális felvilágosítást.
Szájer nem tapasztalt másféle beavatkozást a magánszférába "azon a megengedhetetlen gyalázkodáson kívül", amit szerinte a független sajtó művelt vele 2020 decemberében.
Szájer ezután először azt állítja, hogy véleménye szerint "jó néhány" hasonló botrány történt a magyar politikai életben, mint az övé, de a meglepett kérdésre végül elismeri, hogy talán mégsem így van. A zavaros pillanatok után pedig úgy zárja le a beszélgetést, hogy "De ha körülnéznek, láthatják, hogy valóban vannak botrányok, sokféle dolog zajlik."
Az expolitikus véleménye szerint a brüsszeli melegbulival kapcsolatos tudósítások tele voltak hamis információkkal. Először azonban nem hajlandó megnevezni egyetlen konkrét hazugságot sem. Később azt állítja, hogy az épület, ahonnan a rendőrök elől menekült, nem is rendelkezett ereszszel. Ezt követően kijelenti, hogy ez az eresz kérdés nem is hazugság, csupán technikai tájékozatlanságból ered. Mindezek után azonban továbbra is titokban tartja, hogy pontosan miben is tévedtek a tudósítók.
Az interjú azon szakaszában, ahol a homoszexualitás és a képmutatás helyett más témák kerülnek előtérbe, Szjer kifejti, hogy "ennek a rendszernek a demokratikus jellege, a szabadság mértéke, esetleg a fideszes vonásai" nem csupán azon múlnak, hogy a Fidesz korábbi besúgókat és III6/III-as rangú tiszteket helyezett el kulcsfontosságú pozíciókba. Amikor arról kérdezik, mit gondolna az 1990-es évek Szájerja, ha látná, hogy a 2010-es évek Szájerja a kommunista Pozsgai Imrével közösen dolgozik egy új alkotmányon, így válaszolt:
Amikor Bayer Zsolt a Magyar Nemzetben a homoszexualitás és a pedofília összemosásáról beszélt, Szájer válasza a következőképpen hangzott:
Az is kiderül, hogy nem kellett Orbán Viktor engedélye ahhoz, hogy Szájer - nem politikusként - visszatérjen. Arról senkivel sem vitázott, hogy terhes-e a Fidesznek az újbóli megjelenése.
„Hol rejlik itt a törvénysértés?” – kérdezi az ember, miközben a miniszterelnök egy milliárdos költségvetésből felújított Habsburg majorságának impozáns kerítései mögé pillant. A kérdés nem csupán jogi, hanem morális dimenziókat is felvet, hiszen a közpénzek felhasználásának átláthatósága és a hatalommal való visszaélés gyanúja mindannyiunkat foglalkoztat.