A Harcosok Kódexe ész nélküli módon terjed az interneten, de sajnos nem mentes a különféle problémáktól.


Számos olvasónk osztotta meg velünk azt a közösségi médiában elterjedt dokumentumot, amely a Harcosok Kódexe - Belső útmutató a Fidesz Harcosok Klubja tagjai számára címet viseli. Az anyag állítólag a Fidesz megbízásából készült, és Menczer Tamás aláírása díszíti az alját. A dokumentum részletes útmutatást nyújt a Harcosok Klubja tagjainak küldetéséről, harci stratégiáikról és egyéb fontos témákról. A közéleti influenszerek is felkapták a témát, több bejegyzés több mint másfél ezren osztották meg, és a különböző csoportokban robbanásszerűen terjed. Érdekes módon, a dokumentum hitelességét viszonylag kevesen kérdőjelezik meg, ami további diskurzusokat generál a közösségi platformokon.

A Harcosok Klubja a kormány legújabb kezdeményezése, melyet Orbán Viktor miniszterelnök és társai egy látványos rendezvény keretében mutattak be vasárnap délután. A céljuk, hogy januárra százezer digitális harcost gyűjtsenek össze, ezzel biztosítva, hogy a Fidesz domináljon a virtuális térben is. Az eseményt nagy érdeklődés övezi, mivel még sok kérdés tisztázatlan: kik lehetnek a klub tagjai, hogyan zajlik a toborzás, és mik lesznek a digitális harcosok konkrét feladatai.

Ebben a felfokozott légkörben természetes, hogy számos információ kezd el terjedni, amelyek állítólag már belső forrásokból származnak. Ugyanakkor egyik hír sem támasztható alá megbízható bizonyítékokkal, ami kérdéseket vet fel a hitelességüket illetően.

Ilyen a harcosok Kódexe is, ami váratlanul nagy karriert fut éppen be a neten. Csakhogy van vele néhány probléma, amelyek alapvetően kérdőjelezik meg a hitelességét.

A szöveg arra világít rá, hogy a harcos nem csupán egyetlen profillal rendelkezik; lehet családapa, tanár, katona, egyetemista, vállalkozó vagy nyugdíjas. Mindannyian egy közös célért küzdenek: hogy Magyarország sorsát mi, a magyar nép határozzuk meg, ne mások. A mindennapi feladatok között szerepel az online térben való aktív részvétel, ahol a harcosok véleményükkel és tudásukkal hozzájárulnak a nemzet jövőjének alakításához.

Már itt érdemes lenne gyanakodni a dokumentum hitelességére, mivel a következő állítás található benne:

A figyelmes olvasók észrevehetik, hogy a harcostársak listáján feltűnik Novák Katalin és Varga Judit neve is. Mindketten 2024. február 16-án léptek ki a közéletből, lemondva minden pozíciójukról a kegyelmi ügy következményeként. Azóta Novák Katalin időnként felbukkan, és Varga Juditról is keringenek pletykák, de egyikük sem vállal nyilvános szerepet a Fidesz körül. Szinte biztosra vehető, hogy nem fognak részt venni a Harcosok Klubjában, ahol a kezdetekkor azonnal megjelentek kétes hírű figurák, de őket gyorsan eltávolították.

Különösen figyelemfelkeltő, hogy a dokumentum alján a 2025. május 20-i dátum olvasható, ami még izgalmasabbá teszi a helyzetet, hiszen a dokumentum éppen tegnap kezdett el aktívan terjedni a közösségi médiában. Ráadásul, a papírt Menczer Tamás aláírása hitelesíti.

Ez az aláírás már csak azért is megér egy misét, mert kísértetiesen hasonlít arra, ami Menczer Tamás 2021-es vagyonnyilatkozatában lelhető fel.

Csak összehasonlításképpen, íme Menczer néhány további aláírása, melyek az interneten elérhetők.

Természetesen, itt van egy egyedibb megfogalmazás: "Emellett van egy további tényező, amely kérdéseket vet fel a dokumentum hitelességével kapcsolatban. A szövegben a következő állítás található:"

"A dokumentum a Fidesz megbízásából, a Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány finanszírozásával készült..."

A Pallas Athéné Domus Animae Alapítvány (PADA) az MNB által létrehozott első Pallas Athéné Alapítványok közé tartozik. Az alapítványt 2013. december 16-án alapították, és jogerős nyilvántartásba vételére 2014. január 14-én került sor a megfelelő törvényszéki eljárás keretében. Fő célkitűzése a közigazgatási és pénzügyi szakemberek képzésének támogatása, valamint a közgazdasági, pénzügyi és interdiszciplináris kutatások előmozdítása volt.

A kérdés, ami mindannyiunkban felmerül: vajon milyen források álltak rendelkezésre a Harcosok Kódexének megalkotásához?

Az olyan apróságokon már csak átsiklik az ember a dokumentum olvasgatásakor, mint például M. Péter teljes nevének le nem írása, vagy az, hogy a Tisza Párt TISZA Mozgalom néven fut a szövegben.

Egy levelet küldtünk a Fidesz-frakciónak, hogy megtudjuk, értesültek-e a közösségi médiában terjedő dokumentumról, és hogy a pártnak van-e bármilyen kapcsolata vele. Ha válasz érkezik, frissítjük a cikket a legújabb információkkal.

Related posts