Sokan meglepődhetnek, hogy honnan érkezik a dinnye Magyarországra - hiszen a forrása nem is olyan nyilvánvaló.

Magyarországon debütált a marokkói dinnye! A szezonja körülbelül három hétig tart, ezt követően pedig más dinnyefajták veszik át a főszerepet – számol be róla a Kisalföld.
Győr-Moson-Sopron vármegyében a hétvégén a kereskedők 1290 forintos kilós áron ajánlották a Marokkóból érkezett dinnyéket.
Kőkemény, nem pépes, és ízletesebb, mint a magyar változat.
- ez a véleménye a nyúli Tapsi Zöldséges tulajdonosának, Molnár Péternek a marokkói dinnyéről. Nála 1500 forintért kapható kilója illetve most akciósan ezerháromszázért vihető. Azt mondja, hogy ezen az áron is veszik a gyümölcsöt, csak vasárnap 80 kilót adott el a Marokkóból érkezett gyümölcsből.
A görögdinnye termesztése és fogyasztása Marokkóban mély gyökerekkel bír, amit az alábbi galériánk lenyűgöző képei is tükröznek.
Az uniós statisztikák alapján Marokkó immár a második helyet foglalja el a globális görögdinnye-eladások rangsorában, ha a bevételeket nézzük. Spanyolország továbbra is a vezető szerepet tölti be az Európai Unió görögdinnye-kereskedelmében, habár az elmúlt öt év során az exportált mennyiség 17%-kal csökkent. 2023-ban Spanyolország 426 millió eurós bevételt könyvelhetett el a görögdinnyéből, köszönhetően a 0,75 euróra rúgó kilónkénti átlagos eladási árnak. Ezzel szemben Marokkó sikeresen megelőzte Olaszországot, mivel kedvezőbb áron tudta értékesíteni termékeit, ami 156,7 millió eurós bevételt hozott számára, míg az olaszok csak 136,4 millió eurót tudtak realizálni.
A hazai dinnye termesztése még nem érte el a csúcsát. Az előrejelzések szerint 2024-ben a dinnyeszezon várhatóan korábban, június végén kezdődik, két-három héttel az átlagos időpont előtt, ahogy azt a Magyar Dinnyetermelők Egyesülete is megerősítette.
Ha dinnyét vásárolunk, érdemes néhány fontos szempontot figyelembe venni. Erről már korábban részletesen beszélgettünk.