Parragh Lászlót ismét egy jelentős pozícióból távolították el.


Októberben, 24 év elteltével, Parragh Lászlót leváltották a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (MKIK) elnöki tisztségéről. Ez a változás nemcsak az MKIK élén történt, hanem hatással volt KAVOSZ Széchenyi Kártya Program Zrt.-nél betöltött igazgatósági elnöki szerepére is, amelyet még hétfő estig viselt.

A Világgazdaság értesülései szerint hétfő kora este jelentős tisztújítás zajlott a KAVOSZ Széchenyi Kártya Program Zrt.-nél. Ez a társaság, amely a kisvállalati szektor finanszírozására specializálódott, két fő tulajdonossal bír: a Vállalkozók Országos Szövetségével (VOSZ) és a Magyar Kereskedelmi és Iparkamarával (MKIK). Az MKIK élén Parragh László 24 év után történt leváltása miatt a KAVOSZ tisztújítása iránti érdeklődés fokozottan megnövekedett, hiszen a változások jelentős hatással lehetnek a kisvállalkozások hitel- és pénzkölcsön lehetőségeire.

Októberben az MKIK-nél fontos tisztújításra került sor, ahol a korábbi elnök, Parragh László, egy kétharmados többséggel történt szavazás során átadta helyét Nagy Eleknek. Ez a váltás nem csupán az elnöki poszt személyi változását jelenti, hanem az egész elnökség szerkezeti átalakulásán is áthaladt. Ennek nyomán több vidéki nagyvállalat vezetőjét is az elnökség tagjai közé választották, ami új perspektívákat nyithat meg a szervezet működésében.

A hazai és a régiós gazdasági színtéren elismert személyiségek is helyet kaptak az elnökségben, köztük Jelasity Radován, az Erste Bank elnök-vezérigazgatója, valamint Lőcsei Tamás, aki nemrégiben távozott a PwC Magyarország éléről. Az MKIK új főtitkára Csókay Ákos, aki a Budapesti Kereskedelmi Iparkamaránál hasonló feladatokat látott el. A pénzügyi ügyek irányítására pedig Balog Ádámot kérte fel az új elnök.

Balog Ádám ezelőtt a korábban volt a Magyar Nemzeti Bank alelnöke, majd az MKB Bank elnök-vezérigazgatója is, most viszont nem csak az MKIK pénzügyekért felelős alelnöki posztját szerezte meg, hanem KAVOSZ Széchenyi Kártya Program Zrt. (KAVOSZ) igazgatósági elnöke is lett.

A Világgazdaság hírei alapján a váltás mögött komoly üzenet rejlik, amely arra utal, hogy az MKIK sikeresen növelte befolyását a KAVOSZ-ban. Ez a lépés különösen jelentős lehet, mivel a társaság pénzügyi eszközeinek jövőbeli lehetőségei jelentős átalakulások elé néznek az új kormányzati gazdaságpolitikai irányvonalak következtében.

A KAVOSZ legfontosabb terméke a Széchenyi Kártya. Ebben lényeges könnyítés állt be novembertől: minden beruházási típusú hitelénél 5-ről 3,5 százalékra csökkent a nettó fizetendő fix kamat mértéke a teljes futamidő alatt.

Related posts