Orbán Viktor kifejezte véleményét, miszerint Menczer jól cselekedett.

Orbán Viktor vatikáni látogatása adja meg az alaphangot a miniszterelnök Kossuth Rádiónak adott interjújának. A beszélgetés során a miniszterelnök finoman korrigálja a kérdezőt, hangsúlyozva, hogy nem lehetséges "egyeztetni a pápával." Ugyanakkor kiemeli, hogy a vatikáni diplomácia fókuszában a háború és a béke témája áll, ami lelkileg óriási támogatást nyújt a számára.
A harmadik kérdésben a háború témája kerül előtérbe. Miközben egyre több szó hangzik el a béke megteremtéséről, a fegyverszállítások száma folyamatosan emelkedik. A riporter kíváncsi arra, mi áll a paradoxon mögött, és milyen lépéseket lehetne tenni ennek kezelése érdekében.
Orbán kifejtette, hogy a jelenlegi helyzet különlegessége abban rejlik, hogy két amerikai elnök van a színen. Az Egyesült Államok támogatása nélkül a háború valószínűleg már a múlté lenne, hiszen nélkülük Ukrajna nem tudna hatékonyan ellenállni. Az amerikai jelenlét tehát elengedhetetlen elem az európai biztonsági helyzetben.
Ha Európát elhagynák, azonnal egy biztonsági vákuum alakulna ki. Jelenleg a háborúról van szó, amely mélyen megérinti lelkünket, hiszen borzalmas események zajlanak. A halál és pusztítás szele már Magyarország határain is érezhető.
Mikor a háborúnak így vagy úgy vége lesz, nem egyszerűen tűzszünet kell, hanem rendezni kell Európa biztonsági helyzetét. Új helyzet van, kiderült, Európa katonai értelemben gyenge. A háború után egész európai újrarendezésről kell gondolkodni, ami kijelöli Amerika helyét is ebben a bonyolult folyamatban.
Jelenleg a tűzszünetre kell fektetnünk a hangsúlyt, nem pedig a közelgő békekonferenciára.
Zűrzavart teremt a helyzet, hogy míg az egyik amerikai elnök a háború mellett áll ki, addig a másik, Trump, "kísérletet tesz" a béke elérésére.
Biden célja, hogy felerősítse a háborús erőfeszítéseket és a támogatási kereteket is bővítse. Orbán úgy véli, hogy ez minket is érinthet, különösen azután, hogy az amerikai külügyminiszter arra utasította a fiatalokat, hogy csökkentsék a sorozási korhatárt 18 évre. Orbán szerint ez a lépés "arcátlanul" kihívást jelent, és itt az ideje a változásoknak.
"Ukránok szegények be vannak szorulva, rossz stratégiát választottak 22 áprilisában, mikor nem kötöttek tűzszünetet, és most ilyen remek tanácsokat kapnak Amerikából. Ez abszurd."
Trump hivatalba lépésekor a helyzet rendeződni kezd.
A migrációs kérdés került a középpontba. Orbán Viktor kijelentette, hogy Brüsszelben egy új koalíció jött létre: a Néppárt, a liberálisok és a szocialisták közötti megállapodás eredményeként. "Ezzel formálisan megalakult a brüsszeli kormány, amit bizottságnak neveznek. Mi pedig Brüsszel ellenzékeként lépünk fel."
A migráció, a genderkérdések és a háborúpárti tendenciák jellemzik ezt a koalíciót. Orbán Viktor hangsúlyozza, hogy Brüsszel ellenzékeként kell fellépniük, és kitartaniuk kell a céljaik mellett, amíg sikerül megszerezniük a többséget. A brüsszeli koalíció leváltása a cél, és új, saját többség kialakításán fáradoznak. Ezen a fronton Melonival is együttműködnek, és úgy tűnik, folyamatosan haladnak előre terveikkel.
Brüsszelben azon fáradoznak, hogy olyan kormány alakuljon Magyarországon, amely teljes mértékben végrehajtja az ő érdekeiket. Ennek ellenállásába ütköznek, így Von der Leyen és Weber Magyarországot ellenséges félként kezelik. Céljuk a kormányváltás, és már meg is nevezték azt a pártot, amelyet preferálnak - nyíltan kifejezték, hogy a Tiszát szeretnék a hatalom közelében látni. Orbán szerint ez a jelenség politikai dimenziója.
"Mindig a kihívó az, aki fegyverhez nyúl, a Tisza pedig egy agresszív, számomra ellenszenves, lesöprő stílust választott. Aki kardot ránt, az végül a saját karját is elveszíti."
"Mindenki ismer ilyen agresszív embereket, kellemetlen alakokat, egy dolgot lehet csinálni, le lehet állítani. Ez a szóvivő feladata. Látom, Menczer leállította a rém kellemetlen politikát, és annak képviselőjét. Jól tette. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten" - tette hozzá Orbán. Még nem tudja, ez hova vezet.