"Nyolc hónap elteltével nem szeretném, ha ebben a környezetben elveszíteném önmagam."


A nyolc egyéni választókerületben megválasztott képviselő közül négy lemondott, míg egy képviselő sajnos elhunyt Gárdonyban, ami tömeges időközi választásokhoz vezet. A három fideszes képviselő távozásának hátteréről nem nyilatkoznak, de a negyedik, független képviselő nyíltan kifejtette, hogy belefáradt a tehetetlenségbe és abba, hogy az ésszerű érvek nem érvényesülnek. Lapunknak a polgármester is nyilatkozott, aki 18 év után váltotta a korábbi fideszes városvezetőt, ám a hivatalban nem hajtott végre személyi változásokat. Riportunkból kiderül, miért állítja, hogy a turizmus katasztrófális helyzetben van a Velencei-tó partján.

Nem szeretném, ha olyan lennék, mint azok a képviselőtársaim, akik már régóta a politikai színtéren mozognak. Nem akarom feladni azt a hitet, hogy a logika és az érvek kellene, hogy irányítsák a döntéseinket.

- indokolja döntését a gárdonyi Holdfény sétányon Szigetvári Péter, aki májusban mondott le független önkormányzati képviselői posztjáról.

Nem ő volt az első, aki távozott: három fideszes politikus - Czéczei János, Heresznyei Gabriella és Szabóné Schneider Anikó - már megelőzte. A kormánypárti képviselők lemondásai miatt Gárdony 1-es, 4-es és 8-as számú választókerületében július 13-án, ezen a vasárnapon időközi választásokat tartanak. Továbbá, Szigetvári lemondása miatt az 5-ös körzetben augusztus 24-én szintén választást rendeznek. Ráadásul június végén, a négy lemondás után, elhunyt a szintén egyéni körzetben megválasztott, a VITE egyesületet képviselő Cseh György, így egy ötödik mandátum is üresen maradt, amelyet szeptember 21-én tölthetnek be.

Már a tavaly júniusi választások során sejteni lehetett, hogy a Velencei-tó partján elhelyezkedő városban a békés együttműködés nem éppen a következő testületi ülések jellemzője lesz. Gárdony fideszes polgármestere, Tóth István, akit 2022-ben emlékezetes interjúban kérdeztünk, 18 évnyi vezetés után távozott, helyét pedig a VITE színeit képviselő Eötvös Pál Árpád vette át. Az új testület fele azonban továbbra is kormánypárti maradt, hiszen öt fideszes és egy Fidesz által támogatott képviselő került be, míg a másik oldalon két DK-s, két VITE-s és egy független képviselő, valamint a polgármester állt. Ez a felállás már első ránézésre sem tűnt optimálisnak, és végül nem is tartott sokáig, hogy így maradjon.

A fideszesek nagyjából fél évig bírták, Szigetvári nyolc hónapig.

Related posts