Ne szórd el a levágott füvet! Varázslatos átalakulást hozhat a kertedbe!


A fűnyírás után szórd szét kertedben a levágott füvet: tökéletes műtrágyaként hat virágaidra.

Az utóbbi hetek heves esőzéseit követően sokan ismét előveszik a fűnyírójukat, ám a szakértők figyelmeztetése fontos: a levágott fű nem hulladék, hanem kincs. Érdemes megfontolni, hogy ne dobjuk ki, mert számos előnyös felhasználási módja létezik.

A levágott fű rendkívül értékes műtrágyaként szolgál növényeink számára. Gazdag tápanyagokban, például nitrogénben, foszforban, káliumban és különféle mikrotápanyagokban, amelyek hozzájárulnak ahhoz, hogy növényeink egészségesebbek és szebbek legyenek. Ezen természetes anyaggal nemcsak a talaj minőségét javítjuk, hanem a növények virágzását is serkentjük.

A füvet a talajba is forgathatod, de akár szét is szórhatod kertedben, mivel talajtakaró rétegként abban is jó szolgálatot tesz, hogy megtartsa a földben a nedvességet és megelőzze a gyomok elszaporodását.

A gyomok között találhatunk olyan különleges példányokat is, amelyek kifejezetten vonzóak, mint például a pitypang ragyogó, napfényes sárga virágai. Azonban érdemes észben tartani, hogy ezek a növények könnyedén elvonhatják a vizet és a tápanyagokat más növényeinktől, így nem meglepő, ha szeretnéd őket eltávolítani a kertedből.

Ahelyett, hogy erős vegyszereket használnál, varázsolj gyommentes csodavilágot a kertedbe a kukoricaliszt csodálatos tulajdonságainak kihasználásával!

A kukoricaliszt természetes, organikus gyomirtóként működve megakadályozza a gyommagok kicsírázását és serkenti a fű növekedését.

Miután eltávolítottad a már kifejlett gyomokat, egyenletesen szórj kevés kukoricalisztet a gyepre, majd öntözd meg. Rendszeres alkalmazásával a szakértők szerint akár már 90%-os gyomcsökkenést is elérhetsz. Arra viszont figyelj, hogy ne használd frissen vetett füvön vagy más növények frissen ültetett magjai mellett, mert a kukoricaliszt minden mag csírázását gátolja, nem csupán a gyomokét.

Related posts