Megszólalt a skóciai eltűnt ikerpár testvére, és szívében még mindig él a remény.

Aberdeen közelében egy holttestet találtak, de a skót rendőrség még nem erősítette meg, hogy a Skóciában eltűnt ikerpár egyikének maradványairól van-e szó. A testvérük továbbra is reménykedik abban, hogy legalább az egyikük életben maradt. Egy tapasztalt mentőbúvár azt nyilatkozta, hogy akár hetek is eltelhetnek, mire sikerül rátalálniuk egy vízbe fulladt személy holttestére.
Pénteken többször is beszámoltunk arról, hogy egy holttestet talált a skót rendőrség az Aberdeen városában eltűnt magyar ikerpár keresése közben, mely miatt már értesítették a testvérek családját is. A tájékoztatásról megszólalt az eltűnt ikerpár testvére is, aki szintén hangsúlyozta, hogy a skót hatóságok még nem foglaltak állást.
Bár valóban lehet hasonlóság az egyik húga és a most vizsgált halott között, a remény még mindig él benne, hogy tévednek, illetve hogy legalább a másik testvére, Eliza épen és sértetlenül kerül elő - közölte a Blikknek Huszti József. Hozzátette, hogy felkészült a legrosszabbra, de támogatnia kell Editet, a hármasikrek Magyarországon élő testvérét.
Gondolataink ma is a Huszti családdal járnak. A folyamatban lévő további kutatási tevékenységgel kapcsolatosan folyamatosan tájékoztatjuk őket. A mi prioritásunk továbbra is mindkét nővér megtalálása, a keresés a Dee folyó egy bizonyos szakaszára összpontosul
David Howieson főfelügyelő a Police Scotland Facebook-oldalán osztotta meg a nyomozás részleteit. Elmondása szerint a motorcsónak közelében, a Queen Elizabeth és a Victoria híd közötti folyószakaszon hálókat állítottak fel, hogy megakadályozzák a sodrás által történő anyageltűnést. Délutánra a haditengerészet parti őrségének búvárai is megérkeztek a helyszínre, hogy részt vegyenek a kutatásban.
Szekeres Gábor speciális mentőbúvár szerint az időjárási körülmények és a hideg víz miatt előfordulhat, hogy csak 3-4 hét múlva kerül elő egy vízbe került holttest. Emellett a motorcsónakklub mólójának víz alatti tartószerkezetében is elakadhatnak a folyóba került tárgyak, amit a sodrás csak jóval később mos ki.
"Pont emiatt rutineljárás, hogy kereséskor nagy gázzal, kis körökben fordulunk a vízen, hogy a folyóban olyan hullámokat gerjesszünk, amik a meder alján, a víz felszín alatt elakadt tárgyakat vagy éppenséggel holttesteket kiszabadítják. A Dee folyóvize ráadásul az elmúlt hetekben nagyon hideg volt, most a pár fokos felmelegedésnél is változhat a sodrás, ez hozhatta felszínre a most megtalált holttestet" - fogalmazott a szakember, majd hozzátette: "ráadásul úgy tudom, a folyónak ezen szakasza közel van a tengeri torkolathoz, az ár-apály miatt nagy a víz mozgása, ellentétes irányban is, ami eddig is megnehezített a kutatást, oda-vissza vihet a sodrás egy holttestet, külsérelmi nyomokat is hagyva, amik nagyon meg tudják nehezíteni az azonosítást, illetve a vízbe kerülés körülményeinek felderítését".