A magyarok Ukrajnát már-már olyan komoly fenyegetésnek érzékelik, mint Oroszországot.

Magyarországon a felnőttek körülbelül azonos arányban tartják az Európai Uniót (24 százalék) és az Egyesült Államokat (23 százalék) országuk legfontosabb szövetségesének - derül ki a Pew Research kutatásából. Ebben az eredményben visszaköszön az az általános európai tendencia, hogy a legtöbb államban a szomszédjaikat vagy a Európai Uniót nevezik meg meg kulcsfontosságú partnerként, bár az USA gyakori másodlagos választás Európa-szerte.
Az Egyesült Államok és Kanada lakói egymást tekintik a legfontosabb szövetségesüknek. A kanadaiak 55 százalék-a szerint az USA a fő partnerük, míg az amerikaiak 18 százalék-a az Egyesült Királyságot, 12 százalék-a pedig Kanadát nevezi meg.
Izraelben az Egyesült Államok kiemelkedő támogatottságot élvez: a megkérdezettek 95%-a tekinti őt első számú szövetségesének, ami a legmagasabb arány a vizsgált országok között. Ezzel szemben a NATO-tag Törökországban csupán 42% véli Azerbajdzsánt a legfontosabb partnernek, míg az Egyesült Államok kevesebb mint 10%-os említési arányt mutat.
Az ideológiai eltérések mély hatással vannak a véleményformálásra, és Magyarországon - akárcsak Lengyelországban és az Egyesült Királyságban - jól kirajzolódik egy éles határvonal: