Az Integritás Hatóság elnökének felesége is a gyanúsítottak listájára került, ami tovább fokozza a helyzet bonyolultságát. A vizsgálat során felmerült kérdések körülötte nemcsak a hatóság hitelességét érintik, hanem egyúttal a családi kapcsolatokra is ráv


Két gyanúsítottja van már az Integritás Hatóságnál végrehajtott csütörtöki bűnügyi akciónak, értesült a 24.hu. Információink szerint a hatóság elnökének feleségét is gyanúsítottként hallgatták ki, akit a nyomozó főügyészség azzal vádol, hogy az Integritás Hatóság vagyonából bérelt, prémium kategóriás autót magáncélokra használt. Forrásaink szerint az elnök és felesége a kihallgatás során megtagadták a vallomástételt.

Kovács Katalin, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője a megkeresésünkre reagálva elárulta, hogy két személyt hallgattak ki gyanúsítottként az ügyben. Érdekesség, hogy egyikük sem tett vallomást, és mindketten hivatalosan is panaszt emeltek a rájuk vonatkozó gyanúsítás ellen.

Ahogy már korábban említettük, jelentős összegű hűtlen kezelés és hivatali visszaélés gyanúja miatt csütörtökön kihallgatták az Integritás Hatóság elnökét. A gyanúsított szabadlábon védekezik, ahogyan azt a főügyészség is megerősítette.

A nyomozó főügyészség az esettel kapcsolatban az közölte, hogy összehangolt eljárási cselekményeket hajtott végre több helyszínen, köztük az Integritás Hatóság épületében is. Az eredményes kutatást és lefoglalás után pedig gyanúsítottként hallgatták ki az Integritás Hatóság elnökét.

A vonatkozó jogszabályok értelmében az Integritás Hatóság központi költségvetési szervként működik, amelynek elnöke a miniszterével azonos juttatásokra jogosult. Ennek részeként a hivatali gépkocsi személyes használatára is jogosultságot kap. Az Integritás Hatóság elnöke számára egy prémium kategóriás gépjárművet béreltek. Mindazonáltal megalapozott gyanú merült fel arra vonatkozóan, hogy az elnök egy másik gépjárművet is bérelt az Integritás Hatóság költségén. Ez a második, szintén felsőkategóriás autó többnyire az elnök felesége által került felhasználásra, aki nem állt munkaviszonyban a hatósággal, így gépjárműhasználatra sem volt jogosult.

- közölték.

A közlemény értelmében a megkötött szerződés nyomán a másik bérelt személygépkocsi havi bérleti díja kezdetben 475.285 forint + ÁFA összegben került meghatározásra, amely később emelkedett. Az elhangzottak szerint az Integritás Hatóság elnöke a vagyonkezelési szabályok megszegésével mintegy 14 millió forint értékű vagyoni hátrányt okozott az Integritás Hatóságnak.

Az Integritás Hatóság elnökének közleménye alapján kiderült, hogy a hivatali pozíciójával visszaélve igyekezett megakadályozni az igazgatóság két másik tagját – akik szintén pályázati úton nyerték el a tisztségüket, és akiket a köztársasági elnök nevezett ki elnökhelyetteseként – abban, hogy törvényes jogaikat gyakorolhassák. Ennek érdekében a jogszabályokkal ellenkező módon korlátozta bizonyos jogkörüket, miközben saját közhatalmi jogosítványait önkényesen érvényesítette.

Related posts