Lehetséges-e, hogy Orbán Sárának elegendő anyagi forrása volt ahhoz, hogy saját maga fedezze a Maldív-szigetekre vezető repülőút költségeit?

A rövid válasz egyértelműen igen, azonban ennél jóval árnyaltabb a helyzet, ha részletesebben megvizsgáljuk, hogyan vált Orbán Viktor kormányfő lánya hirtelen a magyar művészetpártolók középpontjává. Érdekes, hogy milyen utat járt be, amíg aktív vásárlóként részt vett a műalkotások piacán, és milyen tényezők játszottak közre ebben a gyors felemelkedésben.
Néhány nappal ezelőtt a 444.hu révén napvilágot látott, hogy a magyar közvélemény újabb érdekességgel gazdagodott: a kormányfő kisebbik lánya és családja immár tehetős utazókként tűnnek fel, hiszen magánrepülővel látogattak el a Maldív-szigetekre. Érdekesség, hogy az utazás költségeit nem más, mint a kormányzati háttérből milliárdossá vált Jászai Gellért állta, aki szintén a fedélzeten tartózkodott. Az üzletember cége, a 4iG Nyrt. gyorsan reagált, hangsúlyozva, hogy minden család a saját költségén utazott. Az OTP-csoport, amely a repülőgépet bérbe adta, pedig igyekezett mindenkit megnyugtatni, hogy a tranzakció teljesen tiszta, hiszen a magánrepülő szabad kapacitásait „mindenki számára a szokásos piaci feltételekkel kínálja”, így a kormányfő lányának utazása is csupán a piaci gyakorlat része.
Így tehát Orbán Sáráék voltak azok, akiknek az út költségeit meg kellett téríteniük. Mennyibe is került mindez? Az RTL híradója szerint hasonló repülőgépek bérleti díja óránként több mint 10 ezer dollárra rúg, ami azt jelenti, hogy egy Dassault Falcon 8X típusú magánrepülőgép fedélzetén körülbelül 4 millió forintot költhetünk el 60 perc alatt. Tekintettel arra, hogy a Maldív-szigetek és Budapest közötti repülési idő körülbelül 9 órát vesz igénybe, az oda-vissza út költségei egy átlagos budapesti lakás árát, körülbelül 70-80 millió forintot is elérhetnek. Ráadásul ezt a kiadást a két család akár fele-fele arányban is megoszthatta.
Orbán Sára egyetemista múltjával és három gyermek édesanyjaként a közéleti figyelem középpontjába került. Férje, Szokira Tamás, akivel Sára kapcsolatba került, a politikai életben ellentétes karakterként jelent meg, mint Tiborcz István. Csendes és visszahúzódó természetével Tamás sajátos helyet foglal el a kormányfői család életében. Érdekesség, hogy amikor belépett ebbe a világba, visszavonult a közszolgálati tevékenységtől. Egészen 2017-ig Navracsics Tibor, akkor uniós biztos, brüsszeli kabinetjének fontos tagjaként dolgozott, és csupán három magyar segítője közé tartozott.
Viszont ebből a pénzmennyiségből nehezen tudsz majd legálisan annyi tőkét összegyűjteni, hogy egy igazán fényűző utazásra is jusson.