A Duna House új, innovatív stratégiával rukkolt elő.


A Duna House közzétette legfrissebb, negyedik negyedéves gyorsjelentését, amely alapján megállapítható, hogy a vállalat a főbb mutatók tekintetében túlteljesítette a menedzsment által 2024-re megfogalmazott várakozásokat. A kiemelkedő teljesítmény hátterében a rekordmagas volumenelemzés és a legtöbb szegmensben elért figyelemre méltó eredmények állnak, miközben az Olaszországban tapasztalható dinamikus piaci részesedés-növekedés is hozzájárult a sikerhez. Továbbá, a cég ma bemutatta új, ötéves stratégiáját, amely az akvizíciók bővítésére összpontosít.

A Duna House legfrissebb negyedéves jelentésében közzétette, hogy a csoport konszolidált árbevétele elérte a 11,3 milliárd forintot.

ami a bázisidőszakhoz viszonyítva 24 százalékos emelkedést mutat.

Éves szinten a bevételek 21 százalékkal 39,6 milliárd forintra nőttek.

A csoport a transzparencia növelése érdekében 2019 második negyedévétől kezdődően "tisztított core" korrigált eredménykategóriákat tesz publikussá. Ebben a keretrendszerben a MyCity ingatlanfejlesztő tevékenységének eredménye mellett a menedzsment által kiemelt, egyedi vagy a csoport folyamatos teljesítményének értékeléséhez fontosnak ítélt tételeket is figyelembe vesznek a további korrekciók során.

Az év során Olaszországban a csoport 3 milliárd forint, míg Magyarországon 1,3 milliárd forint, Lengyelországban pedig 468 millió forint tisztított core EBITDA-t realizált. Az alaptevékenységek mellett a Forest Hill projekt kiemelkedő teljesítményt nyújtott, hiszen a magyarországi operáció keretein belül 2,2 milliárd forint bevételt és 611 millió forint EBITDA-t termelt.

Az igazgatóság azt a javaslatot készül előterjeszteni, hogy a 2025. április 30-án esedékes éves rendes közgyűlés keretében 1 500 millió forint, azaz részvényenként 43,6 forint osztalék kerüljön kifizetésre. Ez az összeg a 2025. február 27-i tőzsdei záróár 3,1%-ának felel meg.

A Duna House Csoport legfrissebb negyedéves teljesítménye figyelemre méltó, hiszen 1 636 millió forint tisztított EBITDA-t könyvelhetett el, ami 140%-os növekedést jelent a 2023 negyedik negyedévéhez képest. Az adózás utáni tisztított eredmény 725 millió forintra rúgott, ami éves szinten 143%-os emelkedést tükröz. Érdekes megjegyezni, hogy az EBITDA 90%-át a pénzügyi közvetítő szegmens hozta, és a Csoport 73%-os teljesítményét Magyarország határain kívül érte el.

A Duna House részvényeseinek osztalékára jutó nyereség 698,2 millió forintot tesz ki, ami 17%-os visszaesést jelent az előző időszakhoz képest.

A Duna House a 2024-es évre vonatkozó előrejelzéseit túlteljesítette, hiszen az EBITDA 270 millió forinttal (+6,0%) és az adózás utáni eredmény 75 millió forinttal (+3,2%) haladta meg a várt értékeket. Ez a kedvező teljesítmény a rekordmagas tranzakciós volumeneknek, a különböző szegmensekben elért kiemelkedő eredményeknek, valamint az Olaszországban tapasztalható jelentős piaci részesedés növekedésének volt köszönhető. Emellett a Forest Hill projekt keretében átadott lakások 2024-ben 2,3 milliárd forintnyi cash flow-t biztosítottak a Csoport számára. A menedzsment döntése alapján a magyar ingatlanportfólió értékesítését 2025-re halasztották.

A társaság ma közzétette új 5 éves stratégiáját, amely 2029. évre közel 200 millió euró árbevételt, 33 millió euró EBITDA-t és 23 millió euró adózott eredményt irányoz elő organikus növekedéssel és akvizíciókon keresztül a core üzleti tevékenységekből.

Persze! Íme egy egyedi szöveg a "ccc" kifejezés köré: "Ccc, mint a csendes, mégis hatalmas csoda, ami a mindennapokban rejtőzik. Képzeld el, ahogy a naplemente fényei megcsillannak a víztükörön, és mindez egy cseppnyi cselezés a természet varázslatában. A ccc nem csupán három betű; ez egy emlék, egy pillanat, amikor a világ megáll, és csak a szépség létezik." Remélem, tetszik! Ha más tartalmat szeretnél, szólj bátran!

Ez a szöveg nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe a részletes jogi tájékoztatót.

Related posts