Gyanús forinterősödés és a trend megváltozása után a folyamat hirtelen lelassult.

Az utóbbi bő egy hét során a forint gyanúsan felerősödött az euróval szemben. Különösen érdekes, hogy amikor a külpiaci hangulat múlt pénteken drámaian romlott, a forint stabil maradt. Ezzel szemben, amikor tegnap a hangulat javult, az erősödés megakadt, és a forint kicsit visszaesett. Ennek ellenére a forint végül megszakította a korábbi gyengülési trendet, mind az euró, mind a dollár ellenében. Ez a változás azt sugallja, hogy a hetek óta tartó forintgyengülés végleg véget érhetett, és a technikai elemzések alapján további forintmegerősödés várható.
Január 7. óta minden kereskedési napon forinterősödést láttunk az euróval szemben, így a jegyzések 416 körülről 410 közelébe süllyedtek tegnapra, és amint rámutattunk, ezzel
Megszakadt a november eleje óta tapasztalható forintgyengülés folyamata.
A trendvonal körülbelül 411,8-as szinten helyezkedik el, így várhatóan, ha ezt a szintet sikeresen visszateszteli, akkor a technikai elemzés szerint folytatódhat a forint erősödése.
Azért fogalmazunk úgy, hogy csupán elvileg, mert...
összességében nagyon furcsa volt, ahogy a forint az elmúlt bő egy hétben viselkedett (erősödött),
A nemzetközi pénz- és tőkepiacok hangulata a múlt héten észlelhetően megromlott, részben a vártnál magasabb amerikai ISM szolgáltatói piaci értékesítési árak következtében. Ez a helyzet arra ösztönözte a befektetőket, hogy újragondolják a Fed által idénre várt kamatcsökkentéseket. A pénteki napon közzétett, erős amerikai munkaerőpiaci adatok tovább fokozta a feszültséget, így a piaci résztvevők csupán egyetlen, 25 bázispontos kamatvágást valószínűsítettek a Fed részéről az idei évre. Ennek következtében a kötvényhozamok olyan szintre ugráltak, amilyet régóta nem láthattunk, a részvényindexek pedig csökkenésnek indultak. E közben a dollár értéke a paritáshoz közel, kétéves csúcsra emelkedett az euróval szemben. Érdekes módon azonban a forint nem követte a megszokott mintát, és ahelyett, hogy gyengült volna, fokozatosan erősödött az euróval szemben, ahogy azt korábban is említettük.
A dollárral szembeni árfolyammozgások egyedülálló képet mutattak, hiszen a forint csak akkor mutatott ingadozást, amikor a dollárban erősödési hullámok jelentkeztek. Tegnap a vártnál enyhébb amerikai maginflációs adat hatására a dollár először 1,0350-ig esett, majd visszapattant, végül este ismét gyengült, 1,0260-ról 1,0280-ig. Ez a mozgás érezhetően hatott az USD/HUF árfolyamára is: 397,5-ről 400-ig emelkedett, és azóta is ezen szinten ingadozik. Ma érkezik a heti friss munkanélküli segélykérelmi adat az Egyesült Államokból, valamint a decemberi kiskereskedelmi forgalmi adat, amelyek jelentős hatással lehetnek a dollárra, ezáltal a forintra is. Érdemes tehát figyelni a fejleményeket, mert a tőzsdék izgalmas pillanatai várhatóak.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Ez a dokumentum nem tekinthető befektetési tanácsadásnak vagy ajánlásnak. Kérjük, vegye figyelembe, hogy a következő információk kizárólag tájékoztató jellegűek, és nem helyettesítik a szakmai jogi tanácsadást.