Fideszes vagy Szentesen? Még mindig tartod magad?


A választás esélyese az ellenzéki összefogás jelöltje, akinek dolgát most nem nehezíti meg egy másik ellenzéki induló.

A júniusi önkormányzati választás során Szentesen az ellenzéki összefogás diadalmaskodott, jelöltjeik a JÖSSZ (Jövőnk Szentes Egyesület) néven indultak.

A 25 ezres alföldi településnek a rendszerváltás utáni első ciklusban a kisgazda politikai színekben tündöklő Rébeli-Szabó József töltötte be a polgármesteri posztot. Most, a júniusi önkormányzati választások során, a fideszes színekben induló fiának nem sikerült diadalmaskodnia az egyes választókerületben, ahol korábban önkormányzati képviselőként tevékenykedett.

A város irányítása 1994 óta Szirbik Imre kezében volt, aki az utolsó mohikánjaként a szocialista eszméket képviselte egészen 2019-ig. Az utolsó éveiben már az ellenzéki összefogás jelöltjeként működött. 2019-től a Jövőnk Szentes Egyesület, egy ellenzéki koalíció keretein belül, Szabó Zoltán Ferencet, egykori jobbikos politikust választotta polgármesternek, és a képviselő-testület többségét is ők biztosítják.

A 2024-es önkormányzati választás után is maradt a JÖSSZ biztos többsége, 10 mandátumuk lett, míg a Fidesznek 4, a Mi Hazánknak egy.

A kompenzációs listán Araczki helyét az azt követő jelölt vette át a testületben. Bakó Dániel, aki a nyolcas választókerületet 2019 után újra megnyerte, megüresedett pozíciójára időközi választást kellett kiírni, amelyet a közelgő vasárnap rendeznek meg.

De miért is nem vállalja el valaki a képviselői megbízatását csupán néhány héttel a választások után? Araczki esetében az okok homályban maradnak. Érdekesség, hogy ő az 5-ös választókerületben is indult, ahol szoros versenyt vívott, de végül csak minimális szavazatkülönbséggel alulmaradt.

Related posts