Lázár minisztériuma jogi lépéseket tett a MÁV ellen, és ezzel kapcsolatban számos fontos határidőt és eljárási lépést rögzítettek.


Lapunkhoz eljutott az Építési és Közlekedési Minisztérium decemberi hatósági határozata, amelyből világosan kiderül, hogy a minisztérium – egy tavaly őszi eljárás eredményeként – hét különböző pontban határozta meg, milyen kötelezettségeket ró a MÁV-ra szigorú határidőn belül.

A múlt héten részletes elemzésbe bocsátkoztunk a MÁV 2024-es teljesítményével kapcsolatban, és igyekeztünk feltárni, mi állhatott a tavalyi vonatközlekedés zűrzavara mögött, amely még a korábbi időszakokhoz képest is kiemelkedőnek bizonyult Magyarországon. Számos problémát vetettünk fel, és a MÁV álláspontját is igyekeztünk megtudni. A vasúttársaság sajtóosztálya azonban meglehetősen lakonikusan reagált a tételes kérdéseinkre, csupán annyit közöltek: "A vasúttársaság határozottan cáfolja a kérdésekben megfogalmazott állításokat, azok nem felelnek meg a valóságnak."

Lázár János, az építési és közlekedési miniszter január elején sajtótájékoztatót tartott, ahol több, megoldásra váró problémát vetett fel. Ezek között szerepelt a mozdonyflotta korszerűsítése és a leállított személykocsik felújítása, amelyekről lapunk is beszámolt. A miniszter tízpontos vállalásait ismertetve elismerte, hogy a MÁV körüli helyzet valóban sok tennivalót igényel. Ezzel szemben, a lapunknak küldött tömör, elutasító válasz ellenére, a cég vezetése nyilvánvalóan tisztában van a feladatokkal.

Ez egyértelműen kiderül például abból a hivatalos felszólításból, amelyet az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) Vasút Hatósági Főosztálya juttatott el a MÁV-nak tavaly decemberben. A minisztérium ebben a dokumentumban világosan meghatározza a vasúttársaság számára előírt kötelezettségeket:

A minisztérium a dokumentumban alaposan kifejtette, miért tartja szükségesnek a MÁV-tól e követelések érvényesítését. Így vált világossá, hogy a vasúti közlekedési hatóság a vonatkozó vasúti törvény előírásaival összhangban, hivatalos eljárás keretében...

Eljárást kezdeményezett a MÁV ellen tavaly októberben.

A négy jelentős fővárosi pályaudvaron helyszíni ellenőrzéseket végeztek, amely során hét hatósági kötelezést hoztak létre.

Related posts