Musk és a MAGA-tábor szélsőjobbos frakciója között feszültség robbant ki, amely éles szavak csatározásává alakult. A két fél között egyre inkább fokozódik a konfliktus, ahogy a nézeteltérések egyre mélyebbre ássák magukat.

Előre sejthető volt, hogy a MAGA-koalíció, mely a legkülönbözőbb háttérrel rendelkező szereplőkből állt össze, tele lesz ellentétekkel Donald Trump hatalomra lépése után. Azonban arra talán kevesen számítottak, hogy az elnöki beiktatás előtt egy ilyen mértékű konfliktus fog kirobbanni. Pár órával ezelőtt Elon Musk, aki mára az új kormányzati körök egyik legnagyobb befolyású alakjává vált, már arról posztolt, hogy:
Azzal a határozott üzenettel fordult a vitába keveredő szélsőjobbosokhoz, hogy fogják magukat, és üssenek arcon egyet. A diskurzus már napok óta zajlik Musk által birtokolt X platformon, amely korábban Twitter néven volt ismert. Az elmúlt 24 órában pedig több jelentős, szélsőjobboldali követőtáborral rendelkező felhasználó is elveszítette a kék pipát, ami a különleges státuszt jelöli, valószínűleg Musk személyes elégedetlensége miatt.
A konfliktus a magasan képzett bevándorlók ügyével kapcsolatban robbant ki, miután Trump bejelentette, hogy új AI-tanácsadója Sriram Krishnan lesz, aki korábban kockázati tőkebefektetőként tevékenykedett. Krishnan indiai származású, és kinevezése sokakban felháborodást keltett a Trump körüli szélsőjobboldali online közösségben. A vitát tovább fűtötte, amikor a "kormányzati hatékonyság" növelésére létrehozott új hivatal élére kinevezett milliárdos, Vivek Ramaswamy is belépett a diskurzusba. Ramaswamy nyíltan kifejtette, hogy az amerikai kultúrában sokan a középszerűséget helyezik előtérbe a kiválósággal szemben. Szerinte egy olyan kultúrában, ahol a bálkirálynő vagy a focicsapat kapitánya nagyobb népszerűségnek örvend, mint a matekolimpián győztes fiatal, nem várható el, hogy a legtehetségesebb mérnökök és szakemberek szülessenek.
Krishnannal kapcsolatban a szélsőjobboldali aktivisták fő kritikája az volt, hogy korábban a zöldkártyás bevándorlók számának növelése mellett érvelt, akik képzett szakemberek. A karácsonyi időszakban kirobbant online vitába Elon Musk is beleállt, hangsúlyozva, hogy az Egyesült Államoknak sürgősen szüksége van több magasan képzett bevándorlóra, különben a technológiai vállalatok a következő időszak során hátrányos helyzetbe kerülnek. A Tesla és a SpaceX vezére egy ponton kifejtette, hogy az a céljuk, hogy a világ legtehetségesebb mérnökeinek legjobb 0,1 százaléka legális úton érkezhessen az országba. Azonban ez a diskurzus már nem számított a MAGA-világ számos képviselője számára: ahogy az Axios is megjegyzi, számukra elfogadhatatlan volt, hogy bevándorlók arról beszélnek, hogy az országnak szüksége van még több bevándorlóra, különösen a legjobban fizetett szakmákban. Ekkor a diskurzus gyakran az indiaiakkal szembeni rasszizmusról szólt, és a MAGA-tábor radikális influenszerei a határ teljes lezárását követelték.
Az események végül odáig vezettek, hogy számos közismert szélsőjobboldali személyiség, mint például Laura Loomer (akiről korábban részletesen írtunk), elveszítette a kiemelt státuszát a X platformon. Ez természetesen tovább fűtötte a vitákat. Loomer ráadásul éppen azt követően került a kékpipás státuszának elvesztésének keresztüzébe, hogy Elon Musk nyilvánosan arra figyelmeztette a közönséget, hogy a nő csupán trollkodik, és a legjobb, ha figyelmen kívül hagyják őt. Loomer mellett több olyan figura is akadt, akik több mint egymillió követőt tudhattak magukénak, de hirtelen ők is a kiemelt státuszukkal együtt búcsúztak.
A kék pipa elvesztése nem csupán presztízsveszteséget jelent; az érintett felhasználók számára kevesebb követő elérését is magával hozza, és ezzel együtt elveszítik a lehetőséget is, hogy jövedelmet termeljenek az X platformon. Musk, aki a Twitter megvásárlásakor radikális szólásszabadság-párti nézőpontját hangoztatta, most a trumpista táborban sokak szemében ellentmondásba került, hiszen elveit látszólag feladta.