Az éjszaka sötét fátyla mögött Oroszország végrehajtotta a várva várt támadást: hírek szerint teljesen megsemmisítették az ukrán katonai repülőteret.

Az orosz erők december 3-án éjszaka támadást indítottak az ozernei repülőtér ellen, ahol az Ukrán Fegyveres Erők 39. repülődandárja teljesített szolgálatot - értesült az mk.ru hírportál.
A mostani légicsapás egy támadássorozat folytatása, amely célja a megmaradt célpontok megsemmisítése volt.
A csapásmérő drónok nemcsak magát a repülőteret, hanem az ott található repülőgépeket és infrastruktúrát is megsemmisítették
- állítja a szélsőségesen oroszpárti portál.
Az orosz védelmi minisztérium tömören úgy nyilatkozott, hogy a csapások elérték céljaikat, és minden feladatot sikeresen teljesítettek. A hivatalos összefoglaló a repülőterek elleni támadásokat említette, de a részletek pontosítása nélkül.
A portál által megszerzett információk szerint a megrongálódott repülőgépek között található egy Szuhoj Szu-27UB katonai kiképzőrepülőgép, amely a becsapódások következtében kigyulladt, és leégett.
A Kijev közelében található katonai repülőtér egyébként kiképzőbázisként szolgál, a Szuhojokon kívül még L-39 Albatroszokat állomásoztatnak itt. Valódi, éles konfliktusban bevethető harci gépek nem használják a repteret.
A repülőtéren érkezett hírek szerint megsemmisült egy nyugati gyártmányú mobil radarállomás, valószínűleg egy AN/TPS-77 típusú egység. Ez a radar rendkívül fejlett, képes akár 450 kilométer távolságban lévő légi célpontok korai észlelésére, ami jelentős előnyt biztosít a légvédelmi operációk során. Az adott repülőtér stratégiai elhelyezkedése alapján sokan úgy vélik, hogy ez az eszköz felelős volt Észak-Ukrajna légterének katonai irányításáért, így a megsemmisülése komoly hatással lehet a környék biztonsági helyzetére.
A légicsapás során megsemmisült a katonai bázis infrastruktúrájának jelentős része, köztük repülőgépek javításához szükséges pótalkatrészek, valamint R-27R és R-73 levegő-levegő rakéták, és felfüggeszthető üzemanyagtartályok.
Jelenleg áramellátás sincs a reptéren, mivel megsemmisülhettek a különféle elosztóberendezések, kábelvezetékek és egy transzformátor-állomás is.
A kifutópálya állapota is romlott, hiszen a felszállási zónában 40 négyzetméternyi kátyú és repedés keletkezett.
A célpontok eltalálására, sőt, olykor még a létezésükre vonatkozóan semmiféle vizuális bizonyítékot nem sikerült felmutatni egyik fél részéről sem.