A turisták tömege miatt a profik és a mentőcsapatok számára szűkös a hely a nyüzsgő területen.


Másfél hete lávafolyamok szabadulnak el a világ egyik legaktívabb tűzhányójából, a szicíliai Etnából. A vulkán lenyűgöző látványa annyira vonzza az érdeklődőket, hogy a kitörés közvetlen megfigyelése már komoly biztonsági kockázatokat hordoz. Az emberek tömegesen gyűlnek össze, hogy minél közelebbről tapasztalhassák meg a természet erejét.

Ezrek álmodoznak arról, hogy közvetlen közelről tapasztalhassák meg az Etna vulkán lenyűgöző kitörését. A turisták számának növekedése azonban már jelentős biztonsági kockázatokat hordoz magában - számol be róla a CNN.

Salvo Cocina, a Szicíliai Regionális Polgári Védelmi Hivatal vezetője hangsúlyozza, hogy a turisták többsége tapasztalt hegyi vezetők társaságában vágnak neki a hegyeknek. Azonban a statisztikák szerint a nagy létszámú csoportok között mindig akadnak olyanok, akik nehéz helyzetbe kerülnek. Hétfőn például több órás keresés után találtak rá egy nyolcfős csoportra, akik vezető nélkül próbálták meg meghódítani a hegyet. Egy nappal korábban pedig egy 48 éves férfi szenvedett balesetet, amikor megcsúszott a jégen és eltörte a lábát.

Csakhogy közben annyi jármű parkol az Etna környékén, és olyan sokan közlekednek a keskeny hegyi utakon, hogy komolyan akadályozzák a mentőjárművek haladását. Az összkerékhajtású mentőautók és terepjárók állandó jelenléte kiemelten fontos a vulkánon dolgozók és a hegyi vezetők számára. Az utak bedugulása mindenki számára veszélyes helyzetet teremt - mondja Cocina.

Az Etna vulkán legújabb kitörése február 11-én vette kezdetét, amikor a láva élénk narancssárga fénnyel árasztotta el a környéket, és 1950 méteres magasságig zúdult le a 3350 méter magas csúcsról.

Related posts