Rogán ereje folyamatosan növekszik, és ez a tendencia nem áll meg. A 24/7-es figyelem középpontjában állva, egyre inkább megmutatkozik, hogy a politikai befolyása és hatása nem csupán átmeneti jelenség. Ahogy a napok telnek, úgy Rogán magabiztossága és er


A kormányfő véleménye szerint Rogán Antal kitiltása az Egyesült Államokból inkább a miniszterét erősítette, mintsem gyengítette. Érdemes megemlíteni, hogy az elmúlt hét év során 1,3 milliárd forintos bevételt generált számára a szabadalma. De mi is a legfőbb kihívás Grönlandon? Üdvözöljük Önt heti hírlevelünk, a 24/7 friss kiadásában!

A hét egyik legmeghatározóbb eseményeként Orbán Viktor hazatért indiai vakációjáról, és szinte azonnal a Kossuth Rádió stúdiójában találta magát. Itt határozottan kijelentette, hogy Rogán Antal pozícióját Bicskéig meghosszabbították, mivel az egyik legközelebbi munkatársa amerikai szankciós listára kerülése "soha nem tapasztalt mértékben erősítette meg a miniszter szerepét a magyar politikai színtéren és a kormányban." Rogán Antal magabiztosságát tovább fokozza, hogy hazai üzleti befektetései nem kerülhetnek a Pressman-féle bosszúálló "verőlegények" célkeresztjébe. Így a feltaláló miniszter cége, amely az informatikai szabadalmát hasznosítja, folyamatosan termeli a profitot – az elmúlt hét év során összesen több mint 1,3 milliárd forintot hozott a konyhára.

A közrádióban nem merült fel a kérdés, hogy miért marad távol a kormányfő Donald Trump jövő heti beiktatásától. Bár a távolmaradásának politikai jelentősége nem túl nagy, és valószínűtlen, hogy ez komoly hatással lenne a két ország kapcsolatára, azért érdemes elgondolkodni azon, mit üzen a személyes barátságuk mélységéről az, hogy egy konferencia miatt még a beiktatási üdvözlés is elmarad.

Jelenleg még nem tisztázott, hogy ki áll Biró Ferenc Pál, az Integritás Hatóság elnökének meggyanúsítása mögött, és kinek is szánták az üzenetet, de egyet biztosan kijelenthetünk: a címzettek és az üzenet közvetítői pontosan tudják, mi történik. Az átlagpolgárok számára pedig nem marad más, mint hogy levonják a tanulságokat: a NER eltökélten és kemény kézzel küzd a korrupció ellen. Ráadásul, ha a rendőrség egy ennyire látványos művelet keretében lép fel a gyanús "feleségautóval" kapcsolatban, akkor valószínű, hogy ennél komolyabb problémák nem is léteznek a közpénzek átlátható és szabályszerű felhasználása terén ebben az országban.

A héten számos érdekes információra bukkantunk Grönlandról, amely eddig a sarki sötétség homályában rejtőzött. Az északi szigetország január elején került a figyelem középpontjába, amikor a még beiktatásra váró Trump felfedte, hogy a világtérképet újra szeretné rajzolni, és Grönland is a célkeresztjébe került. Azóta sokan találgatják, vajon mit gondolnak a grönlandiak a Fehér Ház annexiós szándékairól. Kiderült azonban, hogy a helyieket ez cseppet sem izgatja: a dán vagy amerikai fennhatóság kérdése, sőt, a függetlenség ügye is hidegen hagyja őket. Sokkal fontosabb számukra, hogy csökkentsék az öngyilkosságok számát, mérsékeljék a depresszióval küzdők arányát, és kevesebb alkoholt fogyasszanak. E célok elérése pedig aligha függ attól, hogy milyen zászló alatt élnek.

Related posts